piątek, 12 listopada 2010

Cienie mineralne – barwa intensywna

Dziś nie pastelowo, a w pełnej barwie. Niektóre miki użyte same słabo trzymają się skóry. Można temu zaradzić używając bazy glicerynowej. Niestety dla mnie są nieco za błyszczące. Lepiej się czuję w barwach nieco bardziej zgaszonych. Metodą na delikatne przytłumienie blasku miki jest pomieszanie jej z jakąś miką-wypełniaczem oraz pudrem jedwabnym. Puder jedwabny powoduje, że mika odrobinę mniej się błyszczy. Ale nie tylko dlatego go lubię. Cienie z dodatkiem pudru jedwabnego mają bardzo fajną konsystencję i lepiej się trzymają.

Poniższy przepis pochodzi z Kolorówki.

2 objętości Egyptian Emerald
1/2 objętość mika modyfikowana metikonem   
1/4 objętość pudru jedwabnego

Można też użyć miki modyfikowanej jakąś substancją z gamy polepszaczy przyczepności.


Wsypujemy półprodukty do moździerza i ucieramy.


Skrobiemy, ucieramy, a jak już uznamy, że gotowe to przesypujemy do pojemniczka.
Cień ten aplikuję na bazę z gliceryny. Czasem robię z niego glicerynową papkę i maluję nią kreski.
Poniżej cień na skórze. Po lewej na mokro, po prawej na sucho.


 
Cień na sucho praktycznie do niczego się nie nadaje. Trzyma się bo nie oddycham. Są miki, do których można dodawać różne rzeczy, a one i tak się nie chcą trzymać. Podejrzewam, że coś źle robię. Na szczęście na bazie glicerynowej trzyma się praktycznie wszystko.

2 komentarze:

  1. wspanialy blog ;) moglabys mi wyjasnic o co chodzi z baza glicerynowa? Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. PannoLusianno :) - dziękuję za miły komentarz. Baza glicerynowa to mieszanka wody i gliceryny (3 części wody, jedna gliceryna). Odrobinę takiej bazy nanosimy na powiekę np. palcem lub specjalnie do tego przeznaczonym pędzelkiem, czekamy aż ociupinkę przeschnie i nanosimy na to cień lub mikę. Trzyma się doskonale, może ciut ciężej się rozprowadza. Dodatkowo na takiej bazie miki mają bardziej intensywne kolory.

    OdpowiedzUsuń